Dette fotoalbumet skal være en arena for å markedsføre Verdal kommune på en positiv måte. Det skal være en pådriver til å få folk ut å for å oppleve Verdalens mangfold.. Det være seg natur, historiesus, severdigheter eller aktiviteter. Vi vil prøve å knytte trim, opplevelser og historie sammen. Vi vil også prøve å vise storheten i det som er lite. Bilder kan ikke benyttes i andre sammenhenger uten at dette er avklart med "verdalsbilder"!
Ukens bilder
Uke 1002 Balhald i minus 28 den 8.januar 2010 Foto: Eystein Ness
I bakgrunnen mektige "frostskyer" over Trondheimsfjorden. Bilde fra 1954 : Klikk her Balhaldan brant ned i 1933. Gården slik den står i dag ble bygd opp samme år.
Uke 1001 Måneskinn over Leksdalsvatnet Foto: Eystein Ness
Bildet er tatt i desember 2008 ovenfor Hallemsstøa. Oversikt fullmånedatoer: Klikk her
Uke 1001 Småbåthavna i minus17 Foto: Eystein Ness
Hustri 2. januar på småbåthavna i frostrøyk og austatrekk
Uke 1053 Nytt år Foto: Eystein Ness
Dersom en legger antall raketter til grunn så er finanskrisen definitivt over.
Uke 0952 God Jul ! Gamle julkort og noen stemningsbilder fra julen.
Uke 0949 Per-Johan`s Utsiktplass på Blommen Foto: Eystein Ness
Stiklestad og Øra sett fra utsiktplassen på Blommen på toppen ved den gamle hoppbakken. Her er det lagt til rette for en fin turopplevelse med "styggfin" utsikt over nedre del av kommunen. Her er benker som hvor en kan sitte å nyte utsikten og ta en kaffetår fra termosen, eller en kan fyre på svartkjelen på bålplassen som er laget for den muligheten. De siste to årene er det en 4-500 personer som årlig har skrevet sitt navn i trimboka, men det er plass til flere. For å komme hit er det noe motbakk. Den letteste adkomsten er etter en fin skogsveg fra en lunningstomt til venstre for vegen mellom Jermstad og Skei. Anbefales å ta en tur! Husk å klikke på lupen! Kartsom viser parkeringsplassen.
Uke 0948 Bautasteiner i Verdal Det er mange minnesmerker og bautasteiner i Verdal. Se Verdal historielag's oversikt over minnesmerker:Klikk her
Uke 0948 Verdal historielag besøker arkivsenteret på Dora Foto: Ole M. Larsen 7/11-2009. ARKIVSENTERET DORA skal bevare statlige, kommunale og private arkiver fra Midt- og Nord-Norge, og gjøre disse tilgjengelige for allmennheten. De driver også med veiledning innen arkivdanning og arkivhåndtering
Uke 0947 Vegen til Malså gruver Foto: Eystein Ness
Bildet er tatt like ovenfor parkeringsplassen. Fine farger selv om løvet er borte.
Uke 0946 Brukaret skal forsterkes. Foto: Ole M. Larsen
Norbetong's Bjørn Flataune (avd Trondheim) og Rolf Bigset (avd Verdal) sørger for at 30 tonn med betong blir pumpet ut til brukaret. Ute på på brukaret står 6 polakker fra firmaet Bygg fag AS og styrer den tunge slangen rundt fundamentet i elva. Pumpebilen har en arm på 42 m som når så å si helt ut til det nærmeste brukaret. Fra ainner sia.
Uke 0946 Spesiell sjølgående doning Foto: Svein Guddingsmo
Denne farkosten ble observert på Jämtlandsvegen på veg oppover Guddingsbakkan. Antar at hengeren oppå lasset skal sammenføyes med "trekkvogna". Da får doningen 18 akslinger og med 8 hjul på hver blir det 144 totalt. Hvilket opppdrag den skal på kjenner en ikke til, men mest sannsynlig er å flytte det nye knusverket på plass i kalkbruddet i Tromsdalen.