Dette fotoalbumet skal være en arena for å markedsføre Verdal kommune på en positiv måte. Det skal være en pådriver til å få folk ut å for å oppleve Verdalens mangfold.. Det være seg natur, historiesus, severdigheter eller aktiviteter. Vi vil prøve å knytte trim, opplevelser og historie sammen. Vi vil også prøve å vise storheten i det som er lite. Bilder kan ikke benyttes i andre sammenhenger uten at dette er avklart med "verdalsbilder"!
Uke 1105 Fra isflak til sommeridyll i Svartåsen. <- Klikk - Skannet: Eystein Ness
Når det ble sommer i Svartåsen skjedde melkingen ute. Og det ser ut som både kyrne, Gudrun og Ottar Svartås er vel fornøyde med tilværelsen. Det samme må en også si om katta som ser ut til å ha fått sin "sildråppå" med melk. Bildet er fra 1961. Svartåsen var et typisk småbruk for øvre delen av kommunen fra tiden før og etter krigen, med en to tre kyr, en gris og noen høner. Mens "kaill`n" var på tømmerhogst i skogene til Værdalsbruket var det "kjærringa" som utførte det daglige arbeidet med husdyra i tillegg til det huslige med matlaging og barnepass. Livet var vel ikke så lett bestandig, men det ble samhold i en slik heim. Utlånt av Odd Svartås
Uke 1105 Mer is - Video fra Stiklestad camping Foto: Ole M. Larsen
Mer is! Ta turen opp til Stekstad camping for å se denne utrolige oppsamlingen av isflak. En propp på en lengde av 2-3 kilometer. Isen er ganske "opphakka" i hovedløpet, men med kuldegrader nå så fryser dette sammen i en eneste klump. "Close up" slideshow: Klikk her
Uke 1104 Lensa lagt på is Foto: Eystein Ness
Et ensomt isflak har i stillhet "lura" seg ned til elveutløpet. Flere venter 4 km lenger opp.
Uke 1104 Isbom i Verdalselva mellom Eklesørin og Hagasvingen Foto: Eystein Ness
Dette er is fra Hagasvingen og opp til Vuku (8 km) som er pakket sammen på en lengde mellom 2 og 3 km. "Naboene" håper på mildvær uten altfor mye nedbør framover - andre venter på mer "action"!
Uke 1104 90 år med Arbeidernes Musikkorps! Fotograf A. Vandvik. Utlånt av Liv Liberg. Storstilt markering gjennomføres i hele 2011, når Arbeidernes skal feire sitt 90 års jubileum. Allerede 22. januar holdes den første mimrekonsert. Arrangementet er lagt under konseptet "lørdagskafe spesial" på Stiklestad Nasjonale Kultursenter.Flere bilderHjemmesideProlog 1961 Navnsate bilder av korpset: 1930193519461955 19571960196119631966
Uke 1102 Det går mot en ny Foto: Fra Vømmøl-opptoget 2009. Sett på lyd! Det er snart Vømmøl-tid igjen. Her er en oppvarmingsvideo på 20 min. Kanskje noen kan få nye ideer? Vømmøltoget må "sprites opp" noe ?!!. Det var for mange ensformige ekvipasjer i 2010. Klikk på startpilen for videoen. Flytt "spillemarkør" til venstre for å se starten på videoen. Vømmøl-bilder
Uke 1102 Volhaugen - løypa til skihytta Foto: Eystein Ness
Lav ettermiddagssol gir lange skygger over skiløypa på Volhaugen. Flotte forhold for både store og små skigåere. Lørdag var det ca 150 besøkende på skihytta og søndagen nonelunde det samme.
Uke 1101 Herlig skiføre i fullmånelys Foto: Torstein Myhrenaturkontakten.no
De neste fullmåner er den 19/1, 18/2, 19/3 og den 18/4.
Uke 1052 Godt nytt år! Fra oss i verdalsbilder.no.
I 2010 har nettstedet hatt 89.753 besøk fra 78 land. 296 steder i Norge har vært "innom". Det har vært sett på 700.950 sider. Da hver side inneholder 10-20 bilder så har verdalsbilder vist mange millioner bilder fra Verdal over hele kloden.
Uke 1052 Is speiler seg i is Foto: Eystein Ness
Istapp fra Høgberga ved Leksdalsvatnet speiler seg i blankisen i november. Klikk på lupen!
Uke 1051 Julehilsen fra verdalsbilder.no Foto: Eystein Ness
Uke 1051 Ørmelen og Akerkraner desember 2010 Foto: Eystein Ness
Uke 1049 Vuku kirke 10. desember Foto: Eystein Ness
Flomlyset ved Vuku kirke og snø i trærne skaper førjulsstemning
Uke 1049 Lysthaugen sett fra elveisen 5/12-2010 Foto: Ole M. Larsen
Flott panoramautsyn mot Lysthaugen. Ness IL's klubbhus til høyre.